Google NIK Collection úplne zadarmo

Určite väčšina z vás pozná nástroj na editáciu fotografií Google NIK Collection. Tento nástroj v hodnote 149 dolárov teraz ponúka Google úplne zadarmo!

Pre tých, ktorí tento nástroj náhodou nepoznajú ho skúsim trochu priblížiť. Jedná sa o sadu siedmich nástrojov:

Analog Efex Pro – tónovanie fotografii v štýle retro

Color Efex Pro – úprava farebnosti

Silver Efex Pro – tvorba čierno-bielych fotografií

HDR Efex Pro – skladanie expozícií

Viveza – kvalitné úpravy tonality

Sharpener Pro – doostrovanie

Dfine – odšumovanie

Táto sada nástrojov je prístupná nielen ako zásuvný modul, ale aj ako samostatná aplikácia. Pracuje pod Photoshopom, Lightroomom, Aperture a mám vyskúšané, že beží aj pod Zonerom. V Lightroome s ním pracujete tak, že si kliknete pravou myškou na obrázok a v kontextovej ponuke si vyberiete Edit in (Editovať v), vyberiete si modul ktorý chcete použiť, otvorí sa vám samotný program v ktorom urobíte úpravy a potvrdíte. V Lightroome vám pribudne ďalší TIFF súbor. Pozor pri používaní samostatnej aplikácie, kde pri uložení bude prepísaný originál, preto vždy pracujte s kópiou.

Tvorcom týchto nástrojov je firma NIK Software, ktorú Google kúpil v roku 2012. Táto firma vytvárala aplikácie pre rôzne platformy a užívatelia mobilných zariadení s iOS určite poznajú jej prepracovanú aplikáciu na úpravu fotografií Snapseed. Samozrejme, že už teraz môžu naplno vychutnávať túto aplikáciu aj majitelia telefónov s platformou Android.

Pokiaľ by ste si chceli stiahnuť túto sadu nástrojov, môžete tak urobiť zo stránky Google NIK Collection, kde sa môžete bližšie zoznámiť so všetkými nástrojmi. Google chce sprístupniť tento kedysi používaný program len odborníkmi pre všetkých ľudí. Vivat Google! 🙂

A na záver, všetci čo si kúpili túto sadu nástrojov v roku 2016, Google vráti peniaze.

Zdroj: Google plus

 

 

 

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x