Nebojte sa Lightroomu

Milí priatelia fotografie, už je to dávno, čo som napísal ostatný článok a preto som rád, že sa s Vami môžem podeliť o skúsenosti s jedným vynikajúcim videokurzom, ktorý sa týka, ako už názov článku prezrádza, pokročilého fotoeditora z dielne Adobe a tým je Lightroom.

Na svojej ceste v zdokonaľovaní sa s prácou v tomto editore som sa stretol s mnohými návodmi či už v textovej alebo video forme, avšak väčšinou to boli len kusé informácie. Až som „narazil“ na jeden skvost vo videokurzoch. Jeho tvorcom je Tomáš Dolejší, zakladateľ známeho fotoserveru Fotoradce.cz.

Od začiatku videokurzu Vás Tomáš vtiahne do „deja“ a bude Vás tam držať viac ako 11 hodín. Áno, toľko trvá Videokurz Lroom. Naučíte sa v ňom naozaj všetko a to v pohodlí Vašej pracovne. Lightroom ponúka kompletné spracovanie fotografií – import, katalogizáciu, pokročilé úpravy, export. A presne na to je zameraný Videokurz Lroom. Je určený nielen pre začiatočníkov, ktorí s Lightroom-om len začínajú, ale aj pre tých pokročilejších, ktorí si v ňom tiež nájdu to svoje. Je spracovaný naozaj profesionálne a nielen po obrazovej a zvukovej stránke, ale aj po stránke obsahu. Všetko je chronologicky usporiadané tak, aby ste sa naučili spracovávať svoje fotografie od Importu, cez katalogizáciu v Library module, pokročilé úpravy v Develop module, prácu s presetmi, až po export fotografií. Priznám sa, že po zhliadnutí tohoto videokurzu sa zmenilo celé moje workflow.

Priatelia, pokiaľ máte naozaj chuť naučiť sa pracovať s týmto pokročilým editorom, tak Videokurz Lroom je určený práve Vám. A myslím to vážne.

Pre tých, ktorí využívajú presety v Lightroome, Tomáš pripravil sadu viac ako 300! presetov. Možete sa s nimi zoznámiť na jeho stránke, kde sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

Takže, pokiaľ máte záujem zdokonaliť sa v spracovaní Vašich fotografií, s Videokurzom Lroom ste na najlepšej ceste.

Edit: Dobrá správa pre tých, ktorí sa nekamarátia s angličtinou, je tu preklad do češtiny od Michala Metličku. Na tejto stránke si môžete vybrať preklad podľa svojej verzie Lightroomu.

Dobré svetlo! 🙂

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x