Prechod Zoborských vrchov

Dňa 16.5.2009 sa niektorí naši členovia, menovite Ing. M. Mokráň, Ing. R. Siklienka a I. Klučiar zúčastnili 2 ročníka prechodu Zoborských vrchov, ktorý zorganizovala Správa CHKO Ponitrie. Trasa prechodu viedla od liečebného ústavu náučným chodníkom Zobora a končila na chate pod Gáborkou. Prechod bol doplnený zaujímavým výkladom RNDr. Jána Jahna, PhD. o geologickom zložení Zobora a tak prestávky s názornými ukážkami hornín boli vítané aj menej zdatnými turistami a milovníkmi prírody.

Na samom vrchole Zobora sa uskutočnilo uvedenie plagátu „Fauna a flóra Zobora“ do života. Na tento plagát finančne podporený Nitrianskou komunitnou nadáciou svojimi fotkami prispeli Ing. M. Mokráň, Ing. R. Siklienka, I. Klučiar a RNDr. S. Harvančík.

Pekným príhovorom uviedol plagát do života RNDr. J. Brestovský, ktorý mu okrem iného poprial úspešný štart. Plagát s fotkami vzácnych druhov živočíchov a rastlín by mal byť propagačným materiálom, ale aj učebnou pomôckou pre žiakov škôl nitrianskeho regiónu.

Pre záujemcov je možnosť prevziať si výtlačok tohto plagátu aj v miestnej knižnici OÚ.,

Po predstavení plagátu pokračoval prechod zostupom do sedla pod Gáborkou. Prechodná oblačnosť napokon dopriala potešenie aj uzávierkám našich fotoaparátov, kde pri tomto počasí boli skvelé podmienky na fotenie motýľov, hlavne jasoňa chochlačkového, ktorí ochotne pózovali našim objektívom.

Tak ako krásne táto akcia začala, tak aj skončila – na chate pod Gáborkou bolo pripravené občerstvenie s vynikajúcim gulášom a tak okrem nôh dostal „svoje“ aj náš žalúdok a tak na túto akciu nám zostanú určite len tie najlepšie spomienky.

Ivan Klučiar

Related Images:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.