Stredoveké slávnosti na hrade Hrušov

Stredoveké slávnostiA opäť po čase sa niektorí členovia fotoklubu FoTOP vybrali zohriať uzávierky a tentokrát to bolo výborné kultúrne podujatie na hrade Hrušov.

Združenie na záchranu stredovekého architektonického dedičstva nitrianskeho kraja LEUSTACH, usporiadalo dňa 5. septembra 2010 stredoveké slávnosti na hrade Hrušov. Po krátkom slávnostnom otvorení nasledovalo odmeňovanie dobrovoľníkov. Túto stredovekú atmosféru umocnila hudba MUSICANTICA. Po besede s historikom Pavlom Dvořákom nasledovali ukážky historického šermu – TOSTABUR.

Na druhom nádvorí si diváci mohli pozrieť dobové ryžovanie zlata a historickú lukostreľbu. Malí diváci si mohli sami vyskúšať streľbu z luku. Na skalnom juhozápadnom hrebeni si diváci pobesedovali s historikom Jánom Lukačkom o živote v stredoveku a historičkou Monikou Skalskou o dejinách hradu Hrušov.

Na hornom hrade sme si mohli pozrieť zreštaurovanú živánsku vežu a ideovú rekonštrukciu hradu Hrušov zo začiatku 18. storočia, ktorú postavil známy fotograf Imrich Finta zo Zlatých Moraviec.

Na záver stredovekých slávností nás pamiatkár Martin Bóna previedol hradom so svojim odborným výkladom.

Hoci trošku chladné ale slnečné počasie, umocnilo túto výborne pripravenú akciu

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x