Workshop FoTOP Malá Fatra

Workshop Malá Fatra

Prvý októbrový víkend sme sa vybrali do Malej Fatry. ôsmi z našej fotografickej jedenástky sme vyrazili v piatok ráno. V obci Varín na Škole ochrany prírody sme sa mali ubytovať až v popoludňajších hodinách, takže po ceste bolo dosť času na fotozastávky. Jednou z nich bol 30m vysoký Kľacký vodopád, nachádzajúci sa v krásnom prostredí Malej Fatry asi 4 km severozápadne od obce Vrícko.

V podvečer sme sa boli prejsť ku hradu Strečno. Svetlo však pre fotenie nebolo ideálne, ale hrad je v noci pekne nasvietený, preto na lepší záber sme museli trocha počkať. Cestou späť sme fotili vlaky na dlhú expozíciu a pri fotení nočného Varína ešte maľovali svetlom.

Na druhý deň ráno sme vyrazili do osady Štefanová vo Vrátnej Doline, odkiaľ bol naplánovaný prechod cez Jánošíkove diery. Nádherné prostredie Fatranských lesov, farebné jesenné lístie stromov a množstvo vodopádov nám poskytlo mnoho príležitostí na dobré zábery.

Posledný deň nás čakal výlet do Múzea  slovenskej dediny v Martine. Skanzen tvoria budovy ľudovej architektúry z rôznych regiónov Slovenska. Počasie pre fotenie bolo ideálne a od sprievodkyne sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o bývaní a spôsobe života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia.

text: Jozef Pažitný

foto: Jozef Pažitný, P. Čepček

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x