Členovia fotoklubu FoTOP súťažia…

img_2750_editedSpätná väzba v akejkoľvek oblasti ľudskej činnosti je nesmierne dôležitá a pre fotografiu to platí obzvlášť. Pretože iba tak sa môže autor- fotograf dozvedieť, či jeho práca má zmysel, estetickú hodnotu a hlavne, kde urobil chybu.

Dňa 25. februára 2010 sa v Krajskom osvetovom stredisku ( KOS ) v Nitre konala vernisáž k otvoreniu výstavy fotografií amatérskych fotografov, súťažiacich v regionálnom kole už tradičnej amatérskej fotografickej súťaže AMFO 2010. Aj náš fotoklub FoTOP bol oslovený organizátorom súťaže, KOS Nitra, zapojením sa do súťaže. Výzvu nakoniec prijali piati členovia – fotografi amatéri. Odbornej porote predsedal Mgr. Jozef Sedlák a členovia poroty boli Mgr. Rudolf Lendel a Mgr. František Tomík, všetko veľké mená slovenskej fotografie.

Prvé miesto v kategórii „Farebná fotografia“ si odniesol Ing. Radimír Siklienka za sériu piatich profesionálne zvládnutých fotografií z ríše zvierat: Haja červená, Jasoň červenooký, Dudky, Vlci a Vydra riečna. Fotografie presvedčili porotu dobrou prácou s dlhým ohniskom, kompozíciou a dramatičnosťou situácií zvierat v ich prirodzenom prostredí. Čestné uznania v kategórii „Čierno-biela fotografia“ boli udelené autorom Vladimírovi Bošanskému, ktorého Pierko na vode dýchalo ľahkosťou a vizuálnou čistotou a Ing. Miloslavovi Brandtovi, ktorého fotografia Poézia vidieka pripomínala odkaz piktorialistickej fotografie z prelomu 19. storočia. Svojimi prácami sa prezentovali aj Pavol Čepček, Richard Horný a Norbert Švec.

Všetci menovaní postupujú aj do krajskej súťaže AMFO 2010, ktoré sa bude konať v Leviciach. Záverom by som ešte uviedol ten fakt, že všetky súťažné fotografie si budú môcť občania prezrieť na pripravovanej výstave fotografií v našej obci v mesiaci máj. Bližšie informácie k podujatiu budú zverejnené na webovej stránke fotoklubu a obce.

– Miloslav Brandt –

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x