Medzinárodná výstava fotografií “Príroda a krajina”

kaiser-6_editedV Zámku v Topoľčiankach sa dňa 30. 04. 2010 uskutočnilo otvorenie Medzinárodnej výstavy fotografií vernisážou pod názvom Príroda a krajina. Súčasťou vernisáže bol komorný gitarový koncert Mertz Guitar Dou v podaní Karola Kompasa a Vladimíra Ondrejčáka.

Výstavu fotografií fotoklubu FoTOP Topoľčianky slávnostne otvoril Mgr. Michal Sládek privítaním všetkých návštevníkov výstavy, vzácnych hostí, riaditeľku Krajského osvetového strediska v Nitre Mgr. Danielu Gundovú, Mgr. Petra Hermanna, fotografa a bývalého riaditeľa ZŠ Na Valech Litoměřice, Karla Pecha fotografa mesta Litoměřice, pánov Krenz a Flori – zástupcov Rakúskeho klubu fotografov prírody, predsedu Slovenského klubu fotografov prírody Mgr. Petra Fodora a starostu obce Topoľčianky Juraja Meska .

K návštevníkom výstavy sa prihovoril PaedDr. Ondrej Valach, tiež Juraj Mesko ako starosta obce Topoľčianky, Mgr. Daniela Gundová, riaditeľka Krajského osvetového strediska v Nitre, podpredseda Slovenského klubu fotografov prírody Mgr. Jozef Ivan a Ing. Radimír Siklienka, predseda FoTOP Topoľčianky.

Medzinárodná výstava je druhou úspešnou výstavou fotoklubu, na ktorej sa svojou fotografickou tvorbou predstavili členovia FoTOP Topoľčianky výberom z tvorby spolu z priateľmi z Litoměříc a členmi renomovaného Slovenského klubu fotografov prírody. Veľkou cťou klubu bolo predstaviť návštevníkom výstavy aj tvorbu dlhoročného predsedu Slovenského klubu fotografov prírody a vynikajúceho slovenského fotografa Ing. Miroslava Zumríka, ktorý minulý rok tragicky zahynul v Holandských Antilách. Prezentácia jeho zaujímavej fotografickej tvorby bolo uctenie si jeho rodiny a celoživotného diela. Svojím výberom prác sa na výstave predstavil Slovenský klub fotografov prírody, ako aj hostia z Litoměříc Petr Hermann a Karel Pech.

Poďakovanie za finančnú podporu Medzinárodnej výstavy fotografií patrí Obecnému úradu Topoľčianky, Krajskému osvetovému stredisku v Nitre a Hotelu Zámku Topoľčianky. Ďalšími sponzormi podujatia boli Ing. Peter Lednár – firma END s.r.o. Topoľčianky, dizajn ateliér Huňady, Best Foto Pavol Čepček, Zväz koncertných umelcov Bratislava, Ing. Karol Ondrejmiška, Zámok Topoľčianky, Krajské osvetové stredisko v Nitre, Obecný úrad Topoľčianky, Vinárske závody Chateau Topoľčianky, Reštaurácia Boowling Zlaté Moravce. Mediálnym partnerom výstavy bol www.ephoto.sk.

Anton Kaiser

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x