AMFO 2021 – Regionálne kolo

Vyhodnotenie regionálneho kola AMFO 2021 aj s našou účasťou.

Celoštátna postupová súťaž amatérskych fotografov AMFO má už svoje tohtoročné vyhodnotenie. Opäť sa podarilo zabodovať viacerým členom z nášho fotoklubu. Oficiálne vyhodnotenie sa už druhý rok po sebe konalo online. Príčinou bol, ako inak, COVID-19.  Preto sa nemohla usporiadať ani každoročná tradičná výstava fotografií v priestoroch KOS v Nitre, ale bude rovnako aj tento rok nahradená „virtuálnou“ prehliadkou tvorby prostredníctvom online katalógu a všetky diela si budete môcť  pozrieť na www.kosnr.sk od 13. do 30. apríla 2021. Naše víťazné diela môžete vidieť už teraz priamo v tomto článku nižšie. 

Celkovo sa súťaže  zúčastnilo  43 autorov, ktorí predložili odbornej porote na hodnotenie 153 fotografií. Do súťaže sa mohli zapojiť autori všetkých vekových kategórii.

Odborná porota posudzovala diela online, v zložení: predseda – Mgr. Jozef Peniak, PhD., fotograf a pedagóg z Nitry a členovia: Marta Földešová, fotografka z Bratislavy a Norbert Eggenhoffer, fotograf z Nitry.

V kategórií farebných fotografií autorov do 15 rokov sa na 1.mieste umiestnil náš najmladší člen 9 ročný Šimon Ivanovič s fotografiami Obraz zimy I., II., III.   

V kategórií farebných fotografií autorov nad 25 rokov sa na 1.mieste umiestnila Tatiana Orolínová s fotografiou Starec a more.

Miroslava Kurkinová obsadila 3. miesto v kategórií nad 25 rokov so svojou čiernobielou fotografiou s názvom Iba na moment. Taktiež získala četné uznanie v kategórií farebných fotografií za diela Teplo domova, Ovečky moje, Mrazivý Tríbeč

 

Related Images:

Môže sa Vám ešte páčiť...